درباره ما

ساختمان مجموعه فرهنگی ورزشی پازیریک

مجموعه فرهنگی ورزشی پازیریک در منطقه خوش آب و هوای سراب قنبر کرمانشاه واقع گردیده است. موسس و مالک آن خانم مهندس بهاره قدمی است که خود از خانواده ای ورزشی و یکی از شناگران حرفه ای و ناجی غریق و مربی رسمی فدراسیون شنا و شیرجه جمهوری اسلامی ایران است.

پازیریک نام قدیمی ترین فرش دست بافت جهان است که قدمتی ۲۵۰۰ ساله دارد  که بر اساس شواهد موجود و تحقیق باستان شناسان متعلق به مادها و با دستان هنرمند ساکنین غرب ایران بافته شده است. این فرش به تصاویری از بزرگان و شاهزادگان هخامنشی مزین گردیده است که یکی از تصاویر سواره ها بانو آذرمیدخت  دختر کوروش کبیر، رییس خزانه داری امپراطوری هخامنشیان است. از جمله سایر نقوش موجود بر روی آن می توان به اساطیر افسانه ای، گل نیلوفر و گوزن اشاره کرد. این فرش نفیس هم اکنون در موزه آرمیتاژ روسیه نگه داری می شود.

ایده ی پازیریک در ۵ فاز برنامه ریزی شده است که در پایان به مجموعه ای توریستی، تفریحی، فرهنگی و ورزشی خواهد بود که امیدوار است که بتواند در جهت خدمت به همشهری ها و هموطنان گرامی گامی شایسته بردارد. احداث این مجموعه ۳۰۰۰ متری از سال ۱۳۹۲ شروع و در اواخر سال ۱۳۹۵ ساخت فاز اول آن به پایان رسید و با حضور جناب آقای دکتر سیف ریاست وقت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح گردید. فاز های بعدی شامل پیست دوچرخه سواری، اقامتگاه ویژه مهمانان، آموزش پاراگلایدر، سفره خانه سنتی، سایت ماساژ درمانی و کافه جنگلی می باشد.

در حال حاضر ۵۰ نفر در دو شیفت آقایان و بانوان در بخش استخر مشغول به کار هستند. این مجموعه دارای پارکینگ اختصاصی می باشد. توجه ویژه به کیفیت ساخت سازه ها و مطابق با استانداردهای روز دنیا استخر پازیریک را در نوع خود کم نظیر کرده است. استفاده از طرح ها و رنگ های تلفیقی زیبا محیطی دلنشین و روح نواز را به وجود آورده است. این مجموعه با تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است. سیستم هواساز مطبوع اتوماتیک هوای پاک و بدون وجود ریزگرد، بدون بخار و بدون احساس وجود کلر هوایی با کیفیت را در داخل مجموعه تزریق می کند.

سیستم فیلترینگ و تصفیه آب کلیه بخش های مجموعه مطابق با استاندارد های جهانی انجام می شود. آب هر ۶ ساعت یک بار به صورت کامل و اتوماتیک و در ۷ مرحله فیلتر و تصفیه می شود که نتیجه آن آبی پاکیزه در حد آب مقطر و با بالاترین کیفیت است:چهار فیلتر شنی
فیلتر کارتریجی
دیاتومه
سختی گیر استاندارد


کلر زنی دیجیتال
اوزون زنی
اشعه UV

استخر مجموعه پازیریک شامل بخش های زیر است: