خدمات

خدمات قابل ارائه در استخر پازیریک کرمانشاه

آموزش شنا

آموزش شنا در استخر پازیریک به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای توسط مربیان با تجربه و دارای مدارک آموزشی عالی انجام می شود. آموزش ها به صورت خصوصی تک نفره، نیمه خصوصی ۲ نفره، نیمه خصوصی ۳-۶ نفره، عمومی ۶-۱۲ نفر قابل انتخاب است. زمان کلاس ها ۳ روز در هفته و هر جلسه به مدت ۹۰ دقیقه است. ثبت نام در کلاس های آموزشی به صورت حضوری می باشد.

انواع ورزش های آبی

در استخر پازیریک انواع ورزش های آبی زیر نظر مربیان کارآزموده و مجرب به شرح زیر انجام می شود:

ایروبیک در آب (aqua fitness): از آنجا که آب نسبت به هوا چگالی بیشتری دارد، انجام ورزش ایروبیک در آب انرژی بیشتری مصرف می کند و برای رسیدن به وزن دلخواه بسیار مفید است. همچنین در داخل آب بدن وزن کمتری دارد و این موضوع به کاهش فشار به کمر و زانو ها در حین ورزش کمک می کند.
ورزش ایروبیک در آب به افرادی که تمایل به ورزش مفرح در آب دارند، برای کاهش وزن و همچنین برای کسانی که درد مفاصل، آرتروز و حتی دیابت دارند بسیار مفید است.

پیلاتس در آب: عبارت است از انجام حرکات ورزشی همزمان با تمرکز ذهنی بالا و با استفاده از جاذبه و وزن بدن و وسایل مخصوص این رشته ورزشی در آب. این ورزش برای بدست آوردن اندام و فرم صحیح بدن، استقامت، هماهنگی عصب و عضله، تمرکز و آرامش بسیار مفید است.

زومبا در آب: ورزش زومبا ترکیبی از رقص و ایروبیک است. زومبا الهام گرفته از حرکات موزون آمریکای لاتین و کشور آفریقا می باشد. تصور کنید که این ورزش مفرح را در آب انجام دهید. در کنار نشاط روحی، تمرین کلیه اندام ها و عضلات، تقویت عملکرد هوازی و قلب، سوزاندن کالری زیاد و تناسب اندام از فواید این ورزش است.

یوگا در آب: یوگا در آب مجموعه ای از حرکات و نرمش ها است که تاثیر بسیار ملایمی بر بدن دارد. از آنجا که وزن بدن در آب کمتر است، در آب فشار کمتری به عضلات و مفاصل وارد می شود و می توان به خوبی حرکات ورزشی یوگا را در آب انجام داد که باعث تقویت و آرامش روحی و بدنی فرد می شود. از مهمترین ویژگی های مفید یوگا در آب می توان به رفع خستگی بدن، رفع گرفتگی و تقویت عضلات، بالانس عملکرد قبلی و عروقی، کاهش ضربان قلب و فشار خون، توازن و گستردگی مناسب انرژی در بدن، آگاهی و ارتباط خوب ذهن با بدن، بهبود ریتم تنفس و ایجاد آرامش درونی،کاهش استرس روزانه و ارتقاء الگوی طبیعی خواب اشاره کرد.

استند آپ پدل بورد: استند آپ پدل بورد (موج سواری با پارو) یکی از زیر مجموعه های ورزش پدل بورد است. این ورزش تعادلی مفرح و پرهیجان علاوه بر تقویت عضلات و با توجه به محیطی که این ورزش در آب و طبیعت دارد بسیار آرامش بخش است. استند آپ پدل بورد ورزشی سرگرم کننده و به نوعی تفریح بر روی آب است که شامل ایستادن بر روی یک تخته موج سواری و جلو راندن تخته به وسیله ی پارویی بلند است. آموزش این ورزش زیر نظر کمیته ورزش های موج سواری استان کرمانشاه در استخر پازیریک زیر نظر اساتید برجسته و بدون محدودیت سنی برای علاقه مندان انجام می شود.

ماساژ در آب: ماساژ در آب برای کسانی که از محدودیت های حرکتی مفاصل، التهاب مفاصل، روماتیسم و بیماری های عضلانی رنج می برند بسیار مفید است. ماساژ در آب علاوه بر خاصیت شفا بخش بسیار آرامش بخش نیز می باشد.

آب درمانی (hydrotherapy): انجام ورزش های ریکاوری و درمانی در آب است که شامل فیزیوتراپی در آب برای بهبود سریعتر عضو مورد نظر بدن با کمترین ریسک آسیب پذیری، کاهش درد، تقویت عضلات، انجام بهتر حرکات کششی، بهبود عملکرد قلب و ریه و آرامش و ریلکسیشن است.

تیم های پازیریک

از بدو شروع به کار پازیریک اقدام به راه اندازی تیم شنا در رده های کودکان، نونهالان، نوجوانان و جوانان کرده است. در آینده ای نزدیک نیز شاهد تیم شنای پیشکسوتان و تیم های قایقرانی خواهیم بود.

انواع ماساژ های ریلکسی زیر نظر مربیان متخصص و مجرب در فضایی بسیار دلنشین.

یوگای بانوان

یوگای بانوان پازیریک زیر نظر مربی مجرب خانم معبدی انجام می شود که در فرانسه دوره های این ورزش را گذرانده است.

برنامه کلاس: روزهای یکشنبه و پنجشنبه ساعات ۹ صبح و ۶:۳۰ عصر (ظرفیت محدود)

توصیف کلاس: حرکات کششی و یوگا

پیشنهاد ویژه این دوره ها: برنامه‌های یوگا در طبیعت

ارائه برنامه غذایی

برای کسانی که قصد دارند کاهش وزن در زمان کوتاه و بدون هیچ گونه آسیب دیدگی به مفاصل و عضلات بدن داشته باشند تدابیری اندیشیده شده است. به این عزیزان برنامه های غذایی تحت نظر متخصص تغذیه داده می شود.